antique-deposit-interior-of-deluxe-vintage-bathroom

BANYO VE TUVALET TEMİZLİĞİ

Banyo Temizliği

Banyolar, nemin fazla bulunmasından dolayı mikropların ürediği yerlerdir. Banyo temizliği ev hijyeni açısından çok önemlidir. Banyoyu sürekli olarak temiz tutmak ve sık sık havalandırmak ev hayatımızın kalitesini arttıracaktır. Banyo temizliği ile ilgili alışkanlık haline getirilecek birkaç uygulama, genel temizliği daha kolay hale getirecektir.

Banyonuz evin kapalı alanlarından biri olduğu için sürekli havalandırmalısınız. Eğer banyonuzda cam varsa özellikle duş aldığınız zaman banyo camını açık tutmalısınız. Banyo için havalandırma çok önemlidir. Duş alırken oluşan klor buharları toksittir. Camdan veya kapıdan gelen hava karbondioksit gibi toksinlerin birikmesini engelleyecektir. Evinizin havasının güvenli olması için evinizi dışarıdan gelen havadan asla mahrum bırakmayın.

Banyolar için bir başka tehdit de küf ve pastır. Özellikle banyonuzda eşikli, ahşap kenarlıklı
bir cam varsa küf oluşumu kaçınılmazdır. Duş alırken ya da banyo yaparken oluşan buhar, pencerenin ahşap kısmını etkileyebilir, boyaların soyulmasına ve küflenmesine neden olabilir. Elektrikli bir fan kullanarak bu problemi çözebilirsiniz.

Lavabo Temizliği

Banyo ve tuvaletlerdeki lavabolar ev temizliği için son derece önemlidir. Lavabo temizliği
sık sık yapılmalıdır. Lavabo temizliğine başlamak için öncelikle bir süre sıcak su akıtın. Sıcak su, lavabodaki kirlerin kabarmasını ve daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.